Kulturalnie łączymy

Utworzono dnia 30.09.2023

W Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Gowarczowie kończy się realizacja projektu #kulturalniepołączeni . W ramach II konkursu grantowego realizowanego projektu Konwersja cyfrowa domów kultury w którym wyłonionych zostało 60 grantobiorców z całej Polski powstało Zadanie #kulturalniepołączeni które polegało na optymalnym doposażeniu GCKiB oraz przeprowadzeniu niezbędnych szkoleń pracowników jednostki w celu bardziej kompleksowego i nowoczesnego prowadzenia działalności statutowej, rozszerzonej o prezentację wydarzeń w sieci.

W ramach zadania GCKiB ma możliwość wprowadzenia i realizację planowanych wydarzeń w formie hybrydowej - z gośćmi/widownią z jednoczesną transmisją online (bądź nagraniem wydarzenia i późniejszym udostępnieniu w sieci), bardziej komfortowe prowadzenie zajęć zarówno online jak i stacjonarnie, tworzenie podcastów, filmików, relacji i działań promujących przedsięwzięcia zgodnych z współczesnymi trendami, tworzenie nagrań muzycznych działających przy GCKiB sekcji, archiwum, jak również przygotowywanie treści multimedialnych zgodnie z zasadami dostępności.

Wśród zakupioncy sprzętów znalazły się m.in. sprzęty foto/video np do transmisji on-line, laptopy, tablety so zajęć, tablet graficzny, tablica multimedialna, ekran projekcyjny, elementy nagłośnienia czy sprzęt do nagrań audio

Wartość zadania wyniosła ponad 85.000,00 tysięcy złotych, wartość dofinansowania ze środków

projektu Konwersja cyfrowa domów kultury, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 wyniosła 80.000,00 tysięcy złotych.

Utworzono: 09.10.2023