Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2020 "Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe"

2020 "Mobilne Wakacyjne Centrum Plenerowe"

Utworzono dnia 08.12.2020, 08:43

 

      Tegoroczna akcja wakacyjna zorganizowana przez Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie trwała niemal przez dwa miesiące. Formuła, którą przyjęliśmy w tym roku wynikała z sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju - chcąc sprostać wymogom i zachować odpowiednie bezpieczeństwo odwiedzaliśmy kolejne sołectwa według harmonogramu. Oczywiście wszystko to w porozumieniu z Sołtysami miejscowości, którzy byli współorganizatorami naszej akcji wakacyjnej;

 

1. Bębnów

2. Ruda Białaczowska

3. Gowarczów

4. Rogówek – Brzeźnica

5. Komaszyce – Morzywół

6. Giełzów- Skrzyszów

7. Korytków – Kupimierz

Zależało nam na ograniczeniu się w przemieszczaniu uczestników biorących udział w warsztatach i zajęciach. W każdym sołectwie gościliśmy trzy dni, działając według jednego schematu, chcąc umilić wakacyjny czas zaoferowaliśmy: warsztaty animacyjne i integracyjne, zabawy i gry muzyczne,warsztaty plastyczne: robienie piniaty, robienie latawców i ozdabianie przestrzeni sołeckiej. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów i animatorów pracujących w CKiAL.

Powstało wiele ciekawych prac, które z pewnością zostaną pamiątką po działaniach Mobilnego Wakacyjnego Centrum Plenerowego, a dodatkowo ozdobiły wspólną przestrzeń.

Ostatni dzień pobytu w miejscowości był podsumowaniem działań i czasem zabawy, ognisko sołeckie, atrakcje, animatorzy oraz finałowe rozbicie piniaty wypełnionej słodyczami.

Łącznie z całej akcji wakacyjnej skorzystało 180 dzieci z gminy Gowarczów.

Podczas trwania akcji wakacyjnej odbyły się dwa konkursy :

  • Konkurs Biblioteki Publicznej w Gowarczowie „Mistrz pięknego czytania” który miał na celu promocję czytelnictwa i kształtowanie umiejętności czytania.

W dwóch kategoriach wiekowych wyłoniono zwycięzców:

Kategoria 7-8 lat tytuł „ Mistrza Pięknego Czytania” został -Ksawery Wojciechowski
II miejsce – Kacper Larecki
Kategoria 9-10 lat tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” otrzymała - Lena Pacan
II miejsce - Liliana Więckowska

Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami ale również dyplomami, pięknymi książkami i słodką niespodzianką ufundowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gowarczowie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy miłych chwil spędzonych z ciekawą książką.

  • Konkurs Puszczania Latawców który odbył się w Giełzowie, wśród 11 uczestników biorących udział w konkursie zwyciężyła Dominika Fąfara, która wykonała własnoręcznie najpiękniejszy i najlepiej szybujący latawiec. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody: gry podwórkowe i planszowe lubiane przez dzieci. Ten miły akcent wakacji przywołał wspomnienia dorosłych o beztroskim czasie młodości.

W wakacje oczywiście nie mogło zabraknąć ruchu na świeżym powietrzu dla chętnych zorganizowane zostały dwa rajdy: pieszy i rowerowy trasą Nordic Walking. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z tym sportem, poznali ciekawe zagadnienia i odkryli uroki przyrodnicze trasy. Rajd pieszy zyskał na atrakcyjności dzięki ukrytym na trasie zagadką, które ukryte w zieleni skrywały pytania przyrodnicze. Miła niespodzianka czekała na nas w altanie za sprawą lokalnych mediów chętni uczestnicy mogli udzielić wywiadu.

Następnie zorganizowaliśmy rajd rowerowy, który poprowadziła młodzież ze Świetlicy Środowiskowej pod opieką Pani Teresy Boby - dzięki ich znajomości trasy, przebiegała w pięknych okolicznościach przyrody. Zachęcała do dalszego podróżowania, a uczestnicy rajdu docenili walory ziemi świętokrzyskiej. Pogoda dopisała, a dzieci i młodzież miały okazję do spędzenia czasu aktywnie i sportowo. Wszystkie wakacyjne działania skierowane do najmłodszych mieszkańców gminy powstały dzięki zaangażowaniu ludzi i ich współpracy. Dziękujemy Sołtysom i Radom Sołeckim za pomoc w zorganizowaniu tego ambitnego przedsięwzięcia.

 


 


 


 

NASZA PLACÓWKA

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny