Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2016 "MIX - ujemy WAKACJE "

2016 "MIX - ujemy WAKACJE"

Utworzono dnia 06.05.2020, 09:45

W ramach akcji wakacyjnej w Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej realizowany był projekt "Mix-ujemy wakacje" - jego celem jest przybliżenie historii i legend związanych z gminą i uwiecznienie ich na płótnach w technice współczesnego kolażu - mixmedia.

Podsumowaniem pierwszego etapu akcji wakacyjnej było spotkanie przy ognisku w Kamiennej Woli. Gościnny sołtys tej miejscowości opowiedział historię tego miejsca, wskazał lokalizację najstarszych zabudowań i ślady historyczne do jakich udało mu się dotrzeć, zapoznał uczestników z legendą o głazie narzutowym, która później stała się inspiracją do powstaniu kilku prac. Zaproszony na to spotkanie pasjonat historii naszego regionu Radosław Nowek opowiedział tajemniczą historię z czasów I Wojny Światowej dotyczącą zaginionych pieniędzy z żołdem w czasie wycofywania się carskiej armii. Opowieść ta pobudziła wyobraźnię młodych uczestników spotkania, którzy po skończonej opowieści udali się na poszukiwania ukrytych w ziemi śladów przeszłości - korzystając z wykrywacza metali. Zaginionego skarbu ze złotem nie udało się znaleźć - zadowoliliśmy się paroma drobiazgami z różnych okresów historii. Zabawa była wspaniała, a pieczona samodzielnie kiełbaska po trudach poszukiwań smakowała znakomicie.

Nastęnie po wizytach w bibliotece uczestnicy odwiedzili Panią Annę Żuk (96 lat) żonę byłego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Wszyscy mieli okazję posłuchać opowieści o czasach II Wojny Światowej i o pracy konspiracyjnej Stanisława Żuka. Oboje w okresie powojennym zajmowali się pracą pedagogiczną i wychowaniem młodzieży, a swoją postawą zasłużyli na szacunek wychowanków.

Kolejną wyprawę poprowadził wikary miejscowej parafii ks. Adam Głuszek - przedstawił historię kościoła parafialnego i filialnego kościółka Św. Rocha, można było usłyszeć wiele ciekawostek. Dzieci miały okazję popracować w plenerze rysując miejscowe zabytki, a w wakacyjnych dziennikach znalazły się stosowne wpisy i szkice. 

Ostatnim wakacyjnym wydarzeniem była wycieczka do parku rozrywki "Energylandia" w Zatorze. Jak zapewniają uczestnicy zabawa była doskonała. Zarówno akcja "Mix-ujemy Wakacje" - jak i wycieczka odbyły się przy dużym zaangażowaniu i pomocy ze strony rodziców. 

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji wakacyjnej. 

NASZA PLACÓWKA

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny