Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Warsztat tańca indyjskiego - prowadząca Anita Singh

Utworzono dnia 08.12.2020, 11:12

Kolejnym warsztatem realizowanym w projekcie „Spotkania z kulturą z czterech stron świata” były warsztaty taneczne, które zorganizowaliśmy na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gowarczowie. Dwie grupy spragnionych wrażeń uczestników, popołudnie spędziło na poznaniu kolorowej kultury hinduskiej.

Warsztaty tańca indyjskiego poprowadziła zaproszona do projektu Anita Singh - Absolwentka Indianistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Tancerka, Pilot Wycieczek. Specjalizuje się w klasycznych tańcach indyjskich Bharatanatyam i Kathak, których uczyła się pod okiem mistrzów w Indiach. Współtworzy krakowską grupę tańców indyjskich Natyalaya, występuje solo oraz z grupą. Prowadzi regularne kursy tańca, warsztaty, a także prelekcje podróżnicze dla różnych grup wiekowych. Poza tańczeniem Pani Anita organizuje i pilotuje wycieczki do Indii, Nepalu i Bhutanu.

Spotkanie to wywarło ogromne wrażenie na naszych uczestnikach.

Krótki zarys geograficzno historyczny Subkontynentu Indyjskiego płynnie wprowadził w tematykę warsztatów i oczami wyobraźni przenieśliśmy się w mało znany świat tańca poznając podstawowe kroki oraz bawiąc się w teatr poznaliśmy podstawowe terminy i zwroty, młodszym w szczególności spodobało się ozdabianie czoła kropką- bindi.

Warsztaty dla młodzieży obejmowały naukę tańca bollywoodzkiego i naukę choreografii. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał swoje imię napisane na kartce w języku Hindi - w alfabecie indyjskim.

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny