Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wirtualna Galeria CKiAL „Pocztówka z Gowarczowa – kapliczki i budynki”

Utworzono dnia 20.10.2020, 11:18

Wirtualna Galeria CKiAL

„Pocztówka z Gowarczowa – kapliczki i budynki”

 

Podczas realizacji projektu „"Spotkanie z kulturą regionu" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska" 2020 w okresie od czerwca do września br. blisko 30 uczestników z terenu gminy Gowarczów wzięło udział w warsztatach plastycznych pracując w trzech grupach wiekowych: dzieci, młodzież i dorośli. Uczestnicy malowali obrazy tworząc wystawę pn. „Pocztówka z Gowarczowa – kapliczki i budynki”. W założeniu wystawa prezentować miała zabytki i ciekawe obiekty gminy oraz wybrane kapliczki z terenu gminy, które co roku są pięknie przystrajane na wciąż żywą choć już zanikającą tradycję majowych śpiewów i modlitw pod kapliczkami. Podczas zorganizowanych plenerów malarskich, szukając ciekawych obiektów grupy warsztatowe odnalazły również piękno i historię w starych krzyżach i kapliczkach, które wtopione w krajobraz lasu pozostały jak pomniki historii w miejscach przymusowo wysiedlonych wiosek regionu. Galerię tworzą więc obrazy prezentujące kapliczki i krzyże rozsiane na terenie całej gminy.

Podsumowaniem przedsięwzięcia było otwarcie ekspozycji prac w sali klubowej CKiAL 25 września 2020 r. Obrazy można oglądać w naszej wirtualnej galerii a przez najbliższy rok prace pozostaną w zasobach CKiAL z możliwością prezentacji w innych instytucjach a następnie zostaną przekazane twórcom.

Prezentowane prace wykonali:

Anna Piecyk, Kuba Wroński, Michalina Dróżdż, Lena Pacan, Maja Wrońska, Dominika Fąfara, Jan Banasik, Ksawery Wojciechowski, Kacper Larecki, Mikołaj Snochowski, Antonina Sobczyńska, Lena Michalska, Weronika Żurawska, Zuzanna Szcześniak, Maja Bąbik, Marta Dyk, Amelia Dajer, Weronika Dróżdż, Wiktoria Dobosz, Joanna Partyka, Marlena Dudzic, oraz Panie z ARA – Amatorskiego Ruchu Artystycznego działającego przy CKiAL: Katarzyna Bielecka , Małgorzata Szcześniak, Małgorzata Żurawska, Ewa Muszyńska, Jolanta Makuch

„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020”

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny