Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt "Równać Szanse" pn. Escape Room w Gowarczowie trwa.

Utworzono dnia 03.04.2019

Młodzież z terenu gminy na przestrzeni ostatnich tygodni spotyka się w ramach projektu, który zakłada stworzenie przestrzeni na kształt Pokoju Zagadek w naszej okolicy :) 

Bardzo pouczające okazało się zorganizowanie spotkanie ze studentką z regionu, która sama kilkakrotnie odwiedzała pokoje zagadek. Dzięki wizycie, podczas której padło wiele pytań, młodzieży prościej było dobrać odpowiednie miejsce dla siebie. Po zapoznaniu się z wieloma ofertami dostępnymi w okolicznych miastach ostatecznie młodzież zdecydowała się na wyjazd do łódzkiej „Tkalni Zagadek”. Sobotnia wycieczka obfitowała w pozytywne wrażenia. Wizytę w escape roomie rozpoczęto od pytań dotyczących bezpieczeństwa. Gracze w każdym momencie mają możliwość samodzielnego opuszczenie pokoju poprze naciśnięcie odpowiedniego przycisku oraz cały czas są w kontakcie z prowadzącymi przez krótkofalówkę. W podziale na grupy rozpoczęła się gra w 3 pokojach. Przewidziany czas na rozwikłanie zagadek minął w błyskawicznym tempie. Niespełna godzinna zabawa wypełniona była wspólnym główkowaniem, współpracą, wykorzystywaniem logicznego myślenia i spostrzegawczości oraz adrenaliną związaną z upływem czasu. Wszystkim grupom udało się wykonać swoje misje. Kolejne godziny (wspólny posiłek, spacer do centrum Łodzi oraz powrót) młodzież spędziła na wzajemnym zdawaniu sobie relacji i pomysłów.

Kolejne tygodnie będą istną „burzą mózgów” podczas układania własnej fabuły oraz czasem na tworzenie poszczególnych elementów wystroju.

Program "Równać Szanse" w Gowarczowie

Utworzono dnia 03.04.2019, 15:00

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny