Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2018/01 "Dziewczynka z zapałkami"

Utworzono dnia 12.04.2018, 12:01

W styczniowe popołudnie w świetlicy S.P. w Gowarczowie swoje święto obchodzili Babcie i Dziadkowie a sala po raz kolejny pękała w szwach. Specjalnie na te okazję dzieci i młodzież z Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej przygotowała pełen wzruszeń i radości program artystyczny.

Dzięki pięknie przygotowanej scenografii na moment przenieśliśmy się w XIX miejski wieczór wigilijny gdzie przyglądaliśmy się losom Dziewczynki z Zapałkami, którą zagrała Gabrysia Bielecka. Wspaniale przedstawiona baśń Andersena niejednego wzruszyła do łez. Na scenie pojawił się sam pisarz (w tej roli Wiktoria Dobosz) w asyście rezolutnych dzieci (Lena Samson, Amelia Kania, Zuzia Szcześniak, Marta Mastalerz, Klara Brzezińska). Wśród przechodniów i postaci ze snu znaleźli się: para - Oficer (Aleksandra Sorbian- również w roli Choinki) i żona Oficera oraz Babcia (Lena Michalska), Dama (Maja Zajadła), Rodzina (Basia Bielecka, Adam Małek – również w roli Dżentelmena, Dominika Fąfara, Jasio Banasik) Piecyk (Bartek Kos). Narratorami w przedstawieniu były: Amelia Dajer oraz Śnieżynki i Aniołki: Julia Michałowska, Gabrysia Petrusiewicz, Emilia Kos i Kinga Karbownik).

Przewrotnie łzy mieszały się z wielką radością gdyż przygotowana inscenizacja zakończyła się happy endem. Nad całością czuwała Pani Małgorzata Gałązka – reżyser, scenograf i scenarzysta spektaklu oraz Piotr Zaborowski odpowiedzialny za opracowanie muzyczne, nagłośnienie i oświetlenie – nadający odpowiednią dramaturgię dzięki grze na żywo. Niemałą rolę w przygotowaniu kostiumów mieli rodzice.

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny